Sotealan ammatillinen koulutus Satakunnassa. #parhaathoitajat

Yhteystiedot

Sosiaali ja teveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Opinto-ohjaaja Piia Lahti, piia.lahti@sataedu.fi,  puh. 040 199 4154

Hierojan ammattitutkinto

Kankaanpää, Jelena Löytölä-Silvennoinen, jelena.loytola-silvennoinen@sataedu.fi

Kokemäki, Tapio Salo, tapio.salo@sataedu.fi

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Eveliina Alinen, eveliina.alinen@sataedu.fi

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Taina Malmivuori, taina.malmivuori@sataedu.fi

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, verkossa

Erja Kaukonen, erja.kaukonen@sataedu.fi

Alan korttikoulutukset ja henkilöstökoulutukset yrityksille

Ensiavun peruskurssi  I ja jatkokurssi II, Hätäensiapu ja SosTer-turvakorttikoulukset

Outi Klemetti-Talvinen, outi.klemetti-talvinen@sataedu.fi, puh. 040 199 4191

Oppisopimuskoulutus

Oppisopimuskoordinaattori Merja Tuomola
merja.tuomola@sataedu.fi, puh. 040 199 4109

Oppisopimussihteeri Jaana Tuomola-Kuusikorpi, puh. 040 199 4506

 

Toimipaikat

Joissa sosiaali- ja terveysalan koulutusta

Sataedu Harjavalta
Myllykatu 10, 29200 Harjavalta

Sataedu Kankaanpää
Kuninkaanlähteenkatu 14, 38700 Kankaanpää

Sataedu Kokemäki
Suoratie 1, 32800 Kokemäki

Sataedu Ulvila
Yhdystie, 28400 Ulvila

 

Sataedu järjestää koulutusta myös Huittisissa ja Nakkilassa. Sataedulla on toimipisteet Parkanossa, Raumalla, Tampereella ja Turussa.