Sotealan ammatillinen koulutus Satakunnassa. #parhaathoitajat

Muut tutkinnot

Välinehuoltoalan perustutkinto

Suoralinkki Satedun sivuille: Välinehuoltoala

Lisätietoa jatkuvasta hausta ja koulutuksesta myös:

Opinto-ohjaaja Piia Lahti, puh. 040 199 4154, piia.lahti@sataedu.fi

 

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot 

Lisätiedot ja haku: www.sataedu.fi/soteala

 

Hieronnan ammattitutkinto

Hieronnan erikoisammattitutkinto

Kankaanpää ja Kokemäki.

Lisätietoja suoralinkki Sataedu.fi/hieronta

Jelena Löytölä-Silvennoinen, jelena.loytola-silvennoinen@sataedu.fi

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

  • Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
  • Perhepäivähoitaja

Lisätiedot: Pirjo Savia, pirjo.savia@sataedu.fi

 

Vammaisalan ammattitutkinto

  • Kehitysvamma-alan ohjaaja (AT)
  • Henkilökohtainen avustaja

Lisätiedot: Eveliina Alinen, eveliina.alinen@sataedu.fi

 

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalveluiden erikoisammattitutkinto

Lisätiedot: Raija Kivelä, raija.kivela@sataedu.fi

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Lisätiedot: Tytti Hartikainen, tytti.hartikainen@sataedu.fi

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Lisätiedot: Taina Malmivuori, taina.malmivuori@sataedu.fi

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Useita tutkinnon osia. Päivitä aiemmin suorittamasi tutkinto tai tutkinnon osa. 

Katso vaihtoehdot ja lisätiedot Sataedun verkkosivuilta.

  • Ikävalmentaja (EAT)
  • Ikääntyneen ihmisen palveluohjaaja (EAT)
  • Muistihoitaja (EAT)
  • Saattohoitaja (EAT)